Yarbaşı Belediyesi Resmi Web Sitesi
         
   
   
 
 
Mustafa ÖNAL
Özgeçmiş
Foto Galeri
 

 
Evlenenler
Cenaze İlanları
Diğer İlanlar
 
 
Aktif Kişi : 2
Bugün : 8
Toplam : 104947

        MECLİS KARAR DETAYI
Karar No : 2013/38  Tekrar : H
Karar Tarihi : 06.11.2013  Evrak Dairesi : MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
Evrak No : 2013/38  Saat : 11:00
Geliş Tarihi : 06.11.2013  Kesinleşme Tarihi : 11.11.2013
Konu : Yolcu Otobüslerinden Giriş-Çıkış Ücreti Alınması 
Belediye Başkanı : ZEKİ GÜZEL-BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ
Divan Katibi : ÖMER LÜTFİ ÇİLOĞULLARI-ZEYNEL YÜCEL
Meclis Üyeleri : Ökkeş AKSOY, Mustafa ÇAPAR, Dursun ÇOMALAK, Ö.Lütfi ÇİLOĞULLARI, İsmail YÜCEL, Zeynel YÜCEL, Bekir KAYA ve Hulisi MART
KARAR DETAYI

KARAR: Oybirliği ile gündeme alınarak görüşülmesi kabul edilen Belediyemiz Meclis Üyesi Ömer Lütfi ÇİLOĞULLARI’ nın 06/11/2013 tarihli dilekçesi okutuldu. Dilekçede talep edilen ‘’ Belediyemiz önündeki meydanda Belediyemiz tarafından tesis edilen yolcu bekleme salonu, wc-lavabo ve yolcu indirme bindirme alanında yolcular, otobüsler ve otobüs personelinin kullanımı neticesinde oluşan çöp vs. atıklar ve kirliliğin bertaraf edilmesi aşamasında Belediyemizin belirli bir maddi külfete uğradığı, bu sebeple yolcu indirme-bindirme işlemi için Belediyemiz önündeki meydanı kullanan yolcu otobüslerinin giriş-çıkışlarında Belediye Gelirleri Kanununun ilgili maddesine istinaden bir ücret alınması’’ Belediye meclisimizce görüşüldü.

Buna göre; 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 52 inci maddesine istinaden Belediyemiz önündeki alanı(meydan) yolcu indirme-bindirme işlemi için kullanan yolcu otobüslerinden, bu süreçte Belediyemize yüklenen çevre temizliği vs. ile ilgili maliyetin giderilebilmesi maksadıyla, meydandan yolcu alan her otobüsten -2,00(iki)TL- ücret alınması ve kararın ilgili firmalara tebliğ edilmesi Belediye Meclisimizce oybirliği ile kabul edildi.

 
 

 

 
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
çok güzel
fena degil
kötü
 
Osmaniye Valiliği
TC Kimlik No
ÖSYM
Resmi Gazete
Başbakanlık
Telefon Rehberi
Kamu Denetçiliği Kurumu
   
 
         
        Dise İnternet Hizmetleri