Yarbaşı Belediyesi Resmi Web Sitesi
         
   
   
 
 
Mustafa ÖNAL
Özgeçmiş
Foto Galeri
 

 
Evlenenler
Cenaze İlanları
Diğer İlanlar
 
 
Aktif Kişi : 1
Bugün : 10
Toplam : 104949

        MECLİS KARAR DETAYI
Karar No : 2014/11  Tekrar : H
Karar Tarihi : 07.04.2014  Evrak Dairesi : YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Evrak No : 2014/11  Saat : 11:00
Geliş Tarihi : 07.04.2014  Kesinleşme Tarihi : 12.04.2014
Konu : Meclis Başkanlık Divanı Seçimi  
Belediye Başkanı : MUSTAFA ÖNAL
Divan Katibi : ÖKKEŞ AKSOY-MUSTAFA ÇAPAR
Meclis Üyeleri : Ökkeş AKSOY, Mustafa ÇAPAR, Ö.Lütfi ÇİLOĞULLARI, Arif ERDEM, Hacı GÜZEL, Erdoğan TOY, Hanifi İYİ, Mehmet TOY ve Mehmet Umut YÜCEL
KARAR DETAYI

Yarbaşı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mustafa ÖNAL’ın Başkanlığında;

ÜYELER; Ökkeş AKSOY, Ö.Lütfi ÇİLOĞULLARI, Mustafa ÇAPAR, Arif ERDEM, Hacı GÜZEL, Erdoğan TOY, Hanifi İYİ, Mehmet TOY ve Mehmet Umut YÜCEL’in  iştirakı ile 5393 Sayılı Belediye Kanununun 5.maddesine istinaden 07/04/2014 Pazartesi günü  saat 11.00’ de olağan olarak toplandı.

 

Meclis Başkanlık Divanı Seçimi

(Meclis Başkan Vekilleri ve Katip Üyelikleri)

 

Ad okunarak yoklama yapıldı, toplantı için gerekli ekseriyetin olduğu görüldü. Bir önceki toplantıya ait tutanaklar meclis üyelerine dağıtıldı, tutanakların hatasız olduğu tespit edildi. Ulu Önder Atatürk ve vatan için can veren tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından en genç iki üye Mehmet Umut YÜCEL ve Ökkeş AKSOY katip üyeler olarak divandaki yerlerini aldılar. Belediye Başkanı Mustafa ÖNAL; ‘’Seçimlerden sonraki bu ilk toplantının Beldemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle’’ toplantıyı açtı.

Gündemin ilk sırasında yer alan Başkanlık Divanı seçimine geçildi. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 19.maddesine istinaden seçilecek Meclis 1.ve 2.Başkan Vekillikleri için meclis üyesi Ökkeş AKSOY sözlü öneri ile Erdoğan TOY ve Ömer Lütfi ÇİLOĞULLARI’nı teklif etti. Başka öneri olmadığından oylamaya geçildi. Oyların tasnifi neticesinde 9(dokuz)oy alan Erdoğan TOY Meclis 1.Başkan Vekili, 8(sekiz)oy alan Ömer Lütfi ÇİLOĞULLARI Meclis 2.Başkan Vekili olarak seçildiler. 1 oy geçersiz sayıldı, 2 oyun ise boş olduğu görüldü.

Yine 5393 Sayılı Belediye Kanununun 19.maddesine istinaden seçilecek Meclis Katip üyelikleri için Ökkeş AKSOY, Mustafa ÇAPAR ve Ökkeş AKSOY’u asıl, Hacı GÜZEL ve Arif ERDEM’i ise yedek katip üye olarak önerdi. Başka öneri olmadığından oylamaya geçildi. Yapılan oylama neticesinde asıl katip üyeliklere 8(sekiz) oy alan Ökkeş AKSOY ve 7(yedi)oy alan Mustafa ÇAPAR seçildiler. Asıl katip üyelik için kullanılan oylardan üçünün geçersiz ve iki adetinin de boş olduğu tespit edildi.

Yedek Katip üyeliklere ise 9(dokuz)oy alan Arif ERDEM ve 8(sekiz)oy alan Hacı GÜZEL seçildiler. 3(üç) oyun boş kullanıldığı görüldü.

 
 

 

 
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
çok güzel
fena degil
kötü
 
Osmaniye Valiliği
TC Kimlik No
ÖSYM
Resmi Gazete
Başbakanlık
Telefon Rehberi
Kamu Denetçiliği Kurumu
   
 
         
        Dise İnternet Hizmetleri