Yarbaşı Belediyesi Resmi Web Sitesi
         
   
   
 
 
Mustafa ÖNAL
Özgeçmiş
Foto Galeri
 

 
Evlenenler
Cenaze İlanları
Diğer İlanlar
 
 
Aktif Kişi : 2
Bugün : 7
Toplam : 104946

        MECLİS KARAR DETAYI
Karar No : 2014/01  Tekrar : H
Karar Tarihi : 07.01.2014  Evrak Dairesi : FEN İŞLERİ
Evrak No : 2014/01  Saat : 00:00
Geliş Tarihi : 07.01.2014  Kesinleşme Tarihi : 12.01.2014
Konu : YENİ TİCARİ TAKSİ YÖNETMELİĞİNİN GÖRÜŞÜLMESİ 
Belediye Başkanı : MUSTAFA ÇAPAR (Belediye Başkan V.)
Divan Katibi : Ö.LÜTFİ ÇİLOĞULLARI-ZEYNEL YÜCEL
Meclis Üyeleri : Ökkeş AKSOY, Mustafa ÇAPAR, Dursun ÇOMALAK, Zeki GÜZEL, Ö.Lütfi ÇİLOĞULLARI, İsmail YÜCEL, Zeynel YÜCEL, Bekir KAYA ve Hulisi MART
KARAR DETAYI

Yarbaşı Belediye Meclisi, Belediye Başkan Vekili Mustafa ÇAPAR’ın Başkanlığında;

ÜYELER; Ökkeş AKSOY, Ö.Lütfi ÇİLOĞULLARI, Dursun ÇOMALAK,  İsmail YÜCEL, Zeynel YÜCEL, Zeki GÜZEL ve Bekir KAYA’ nın iştirakı ile 07/01/2014 Salı  günü  saat 11.00’ de olağan olarak toplandı.

Meclis üyelerinden Hulisi MART, mazeretsiz olarak toplantıya katılmadı.

 

KARAR: Gündemin ilk maddesinin görüşülmesine başlandı. Belediyemiz Fen İşlerinin 02/01/2014 tarihli ve 001-001 sayılı ve aynı tarihte Başkanlık Makamınca görüşülmek üzere Meclise havale edilen yazısı okutuldu. Yazıda ‘’ Belediye Meclisinin 05/06/2013 tarihli ve 19 sayılı kararı ile kabul edilen Ticari Taksi ve Taksi Durakları Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin yürürlükten kaldırılarak, Beldemizin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden hazırlanan Ticari Taksi ve Taksi Durakları Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin kabul edilerek yürürlüğe girmesine, İlçe Trafik Komisyonundan tahsis edilen T plakalardan 5(beş) adetinin 2886 sayılı D.İ.K.’ in ilgili maddeleri gereğince ihale edilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesine ihtiyaç duyulduğu’’ belirtilmektedir. Yazı ve yazı ekinde yer alan yeni yönetmelik üzerinde Belediye Meclis üyelerince yapılan değerlendirmeler neticesinde, yeniden düzenlenen ve 20(yirmi)maddeden ibaret Yarbaşı Belediyesi Ticari Taksi ve Taksi Durakları Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik ve Trafik Komisyonundan tahsis edilen T plakalardan 5(beş) adetinin 2886 sayılı D.İ.K.’ in ilgili maddeleri gereğince ihale edilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi Belediye Meclisimiz tarafından oybirliği ile kabul edildi. Yönetmeliğin bir örneğinin Düziçi Kaymakamlık Makamına gönderilmesine, bir örneğinin ise dosyasında muhafaza edilmesine karar verildi.

 
 

 

 
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
çok güzel
fena degil
kötü
 
Osmaniye Valiliği
TC Kimlik No
ÖSYM
Resmi Gazete
Başbakanlık
Telefon Rehberi
Kamu Denetçiliği Kurumu
   
 
         
        Dise İnternet Hizmetleri